Zainstalowany na Twojej stronie skrypt będzie przekazywał dane z formularza do centralnego serwera Sblam!, który dokładnie je przeanalizuje i wyda o nich opinię.
Decyzja o losie postów należy do Ciebie. Sblam! ma bardzo wysoką skuteczność (ponad 99.8%) i dodatkowo informuje, kiedy nie jest pewny co do werdyktu, więc możesz ręcznie moderować najtrudniejsze przypadki (ok. 1% postów).
Tak, ale jeśli możesz, to pomóż w utrzymaniu serwera.
Tak. Zadziała ze wszystkim, co opiera się o PHP i formularze słane metodą POST. Jest MOD dla phpBB, Wallace stworzył wtyczkę dla WordPress (chętnie podlinkuję wtyczki dla innych CMSów i for).
W pozostałych przypadkach musisz samodzielnie zintegrować filtr (to nie takie trudne).
Sblam! jest przeznaczony do postów, które mają być publicznie dostępne w Internecie. Nie powinien być używany do filtrowania prywatnej korespondencji.
Posty trafiające na serwer są składowane i wyrywkowo przeglądane. Częściowe, zagregowane dane z postów (np. najpopularniejsze linki, czarna lista IP) mogą być publikowane.
Cookies (z wyjątkiem jednego prywatnego dla Sblam!) nie są przesyłane. Poufne pola formularza możesz usunąć przez unset($_POST['tajnepole'])
.
Nie musisz się martwić, jeśli otrzymujesz poniżej 10000 postów dziennie. Jeśli masz większy serwis, to skontaktuj się ze mną. W każdym wypadku polecam skorzystać z czarnej listy IP, żeby od razu zablokować część spamerów .
Funkcja sblamtestpost()
zwróci 0 i los postu będzie zależał od sposobu integracji Sblam! z resztą strony. Zobacz łączenie z innymi zabezpieczeniami.
Sblam! działa bez większych awarii od 2007 roku.
Tekst „to jest test spamu” jest blokowany tylko w polu z treścią. Najprawdopodobniej serwer nie zgadł, które pole ma zawierać treść postu. Podaj serwerowi nazwy pól. Jeśli już je podajesz, to popraw ich kolejność.
Jeśli dochodzą inne posty, to wszystko jest w porządku. Testowe posty z „to jest test spamu” nie są dodawane do statystyk.
Nie. Po pierwsze Sblam! będzie blokował masowo wysyłane wiadomości. Po drugie archiwalne posty najczęściej nie zawierają cennych informacji, jak nagłówki HTTP.
Możesz spróbować użyć czarnej listy IP do usunięcia postów/kont najgorszych spamerów.
Teoretycznie tak, ale nie zawsze to ma sens.
Jeśli znasz skuteczną technikę antyspamową, której Sblam! jeszcze nie używa, to daj znać.